Lajkonik - laureatem konkursu - Kreatywne przedszkole w Krakowie
 
Nasze sukcesy i osiągnięcia 2016-04-12; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

     Przedszkole "Lajkonik" zostało laureatem konkursu: "Kreatywne przedszkole w Krakowie" zorganizowanego przez przedszkoland.pl. Do rywalizacji stanął nasz projekt "Warsztatów muzyki tradycyjnej", na który pragniemy pozyskać fundusze. Jest to inicjatywa, którą rozpoczęliśmy w roku 2014 /15, możliwa dzięki zaangażowaniu twórców zajmujących się muzyka tradycyjną, wywodzących się z pobliskich Piasków- muzyków krakowskiej kapeli "Na krzywych dźwiękach", K. Pisowicza i A. Szałaty, kapeli "Z innej struny" oraz Centrum Głosu Joanny Słowińskiej. Podstawową tego pomysłu jest położenie nacisku na autentyczność- uczestniczenie w muzykowaniu "na żywo", bazowanie na autentycznej tradycji muzyczno- obrzędowej i wreszcie - na autentycznej dziecięcej radości z zabawy. Podczas cyklicznych zajęć dzieci-od trzylatków po sześciolatki- poznają tradycyjne zabawy muzyczno -ruchowe, które kiedyś towarzyszyły ich pradziadkom przy różnych okazjach. Przedszkolaki poznają instrumenty tradycyjnie używane w polskiej muzyce ludowej: skrzypce, bębenek, bęben obręczowy, lirę korbową, pasterskie fujarki. Uczą się śpiewać proste melodie ludowe. Poznają najważniejsze polskie rytmy krakowiaka, polki , oberka, próbują tańczyć...
Projekt "Warsztatów muzyki tradycyjnej" został zauważony i doceniony przez jury. Udało się nam wygrać godzinne warsztaty muzyczne dla dzieci! Mimo że, nagroda główna, czyli sfinansowanie projektu - trafiła do innej placówki, my - będziemy próbować dalej!
                                                                                                                  A. Solarczyk

WSTECZ Artykuł czytany: 7191 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00086160

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting