Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Dzień Dobrych Uczynków
 
Aktualności 2021-05-23; Autor: Magdalena Oliwa
 

 

 

?Dzień dobrych uczynków?

19 maja 2021r. wszystkie przedszkolaki obchodziły Dzień Dobrych Uczynków. To święto społecznych, bezinteresownych działań w myśl zasady: ?Dobry uczynek serduszko zdobi, bo się go zawsze dla innych robi".
Wprawdzie przedszkolaki są jeszcze mali, ale ich serca są ogromne i mieszczą w sobie wiele dobra, którym chcą się dzielić z innymi. W tym szczególnym dniu dzieci postanowiły, że będą sobie mówić tylko miłe słowa, będą pomagać kolegom, a także w domu rodzicom, będą dzielić się zabawkami, sprzątać po sobie i kolegach, będą grzeczni, będą robić sobie miłe niespodzianki itp.
Dzieci dowiedziały się, czym są dobre uczynki oraz dlaczego warto pomagać. Ponadto, każdy przedszkolak, który wykonał jakiś dobry uczynek otrzymywał serduszko, które przyklejał na ?Drzewie Dobrych Uczynków?. Po tym dniu z pewnością przedszkolaki będą chętniej i częściej rozdawać ?dobre uczynki? szczególnie w środowisku przedszkolnym i rodzinnym.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień zachęcił przedszkolaków do czynienia dobra i sprawił im przyjemność z dawania siebie innym. Mamy również nadzieję, że Dzień Dobrych Uczynków będziemy obchodzić codziennie, a stanie się tak na pewno, kiedy my dorośli będziemy dawać dzieciom dobry przykład.
Pamiętajmy, że spełnianie dobrych uczynków to nie tylko ten jeden dzień w roku. Życzliwość i sprawianie radości innym powoduje, że ten, kto czyni dobro, sam czuje się szczęśliwy.

WSTECZ Artykuł czytany: 4058 razy
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000127251

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting