Na zaczarowanym wzgórzu - czyli jak przedszkolaki z gr II poznawały życie na wsi
 
Aktualności 2017-06-08; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

Życie na wsi różni się od tego,które wiedziemy w mieście.  Jest tam znacznie więcej przestrzeni, po której można biegać, skakać i dokazywać. Nos wyczuwa więcej zapachów: kwiatów i ziół  na łące, skoszonej trawy, koni, kóz, owiec  i innych zwierząt,  czy wreszcie -świeżo upieczonego ciasta i chleba. Można tam usłyszeć zdumiewające dźwięki: kumkanie żab, bzyczenie trzmiela, czy rżenie konia. A feria barw i kształtów, które przybierają polne rośliny- zdumiewa oczy!

Na wsi jest wiele tajemnic do rozwikłania i poznania! Można na przykład, doświadczyć: jak to jest siedzieć na grzbiecie konia. Można dowiedzieć się: co zjada koza i czy aby na pewno, nie jest to rączka, która  ją karmi.  Można zobaczyć:  skąd się bierze mleko i czy to trudno samodzielnie wydoić krowę. A ciekawscy- na pewno nie przeoczą okazji poznania,choć niektórych sekretów pszczelarstwa.

Te wszystkie doświadczenia stały się udziałem dzieciaków z gr. II- które- 29 maja wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego"Na zaczarowanym wzgórzu" w Czasławiu.

Gospodarze przygotowali dla nich też wiele innych atrakcji: łapanie motyli za pomocą siatek, łapanie baniek mydlanych, zabawy z kolorową chustą KLANZA i na placu zabaw.

Nie mamy wątpliwości- ta wiosna obfituje w atrakcje! I nie ma wątpliwości- nasze maluchy pokochały wieś!

A.      Solarczyk

WSTECZ Artykuł czytany: 6039 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00089566

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting