Szpital Pluszowego Misia
 
Aktualności 2016-04-16; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

     Szpital Pluszowego Misia to międzynarodowa akcja, realizowana przez kilkadziesiąt oddziałów IFMSA z wielu krajów. Została ona zapoczątkowana w roku 1997 przez studentów z Norwegii. Dzięki krakowskiemu oddziałowi stowarzyszenia i fantastycznym Paniom studentkom medycyny, nasze przedszkolaki mogły wziąć w niej udział.
   Gdy najprawdziwszy i bardzo nowoczesny szpital został już zorganizowany w poszczególnych grupach, wszystkie chore i kontuzjowane pluszaki z naszego przedszkola, pod opieką dzieci, mogły skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej. W zależności od potrzeb, pluszowi pacjenci zostali dogłębnie przebadani przy użyciu m.in. plastikowego EKG, kartonowego RTG, stetoskopu itd. Po dokonaniu pełnej diagnozy następował proces leczenia farmakologicznego lub operacyjnego. Doświadczone ręce lekarzy sprawiły, że nawet pacjenci po bardzo skomplikowanych operacjach na otwartym sercu, czy po przeszczepach uszu i futra, bardzo szybko wracali do zdrowia :)
       Doceniając wkład pracy i ogrom energii jaki studenci medycyny włożyli w przygotowanie zajęć dla naszych dzieci, mamy nadzieję, że przyczynią się one do zmniejszenia stresu związanego z wizytami w placówkach opieki medycznej, a może zaszczepią w kimś pragnienie zostania lekarzem... Bardzo dziękujemy!

WSTECZ Artykuł czytany: 6899 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00091455

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting