Warsztaty mydlarskie
 
Aktualności 2013-11-22; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

 "Mydło wszystko myje, nawet uszy i szyję..." A mydła samodzielnie zrobione przez nasze przedszkolaki nie tylko wszystko myją, ale także ładnie wyglądają i jeszcze lepiej pachną. 
      Tak, tak. W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, na których dzieci wykonywały pod czujnym okiem pań pachnące, kolorowe mydełka. 
    Najpierw trzeba było podgrzać w kuchence mikrofalowej bazę glicerynową, potem wymieszać, dodać barwnik i aromat, znów wymieszać. Gotowy roztwór wlewa się do przygotowanych wcześniej foremek. Gdy stężeje - mydełko gotowe!
       Ale, ale! To wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Bo wcale nie jest tak prosto zdecydować jaki kolor i odcień ma mieć mydełko i jak ma pachnieć. No, i nie bez znaczenia jest przecież kształt - a wybór foremek był całkiem duży. I wcale nie było tak prosto zapełnić małe foremki, żeby nic się nie wylało... Ale kiedy już wszystko się udało, kolorowe mydełka cieszyły swoim wyglądem. 
       Za to, mając takie super - mydełka, nasze przedszkolaki będą chyba najczystszymi dzieciakami na ... Kozłówku!

WSTECZ Artykuł czytany: 8452 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00086011

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting