Zdrowy tydzień w grupie II
 
Aktualności 2014-04-13; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

     O tym, jak zachować dobre zdrowie oraz jak postępować w razie choroby w minionym tygodniu rozprawiały przedszkolaki z grupy II. W ramach zajęć dzieci utworzyły listę rzeczy i działań pomagających zachować dobre zdrowie oraz tych, które nie sprzyjają zdrowiu. Dzieci przypomniały o konieczności dbania o higienę osobistą (również o konieczności dbania o zęby), zdrowe odżywianie, pobyt i ruch na świeżym powietrzu, wietrzenie pomieszczeń, unikanie kontaktu z osobami chorymi (szczególnie zakatarzonymi i kaszlącymi), a także unikanie skupisk ludzi. Wśród działań profilaktycznych znalazły się także szczepienia ochronne oraz wszelkiego rodzaju badania.
       Aby zmniejszyć ewentualny stres związany z wizytą u lekarza czy w szpitalu, przedszkolaki podejmowały zabawy tematyczne z wykorzystaniem rekwizytów związanych z leczeniem. Dzięki mamie Karola powstał świetnie wyposażony szpital, w którym chory miś z zabandażowaną łapką i zimnym kompresem dochodził do zdrowia pod czujnym okiem lekarzy i pielęgniarek (pielęgniarzy), zaś Pani Stasia z dużym zaangażowaniem mierzyła ciśnienie wszystkim przedszkolakom w gabinecie pielęgniarek :).

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM ORAZ ICH RODZICOM ŻYCZYMY ZDROWIA!

WSTECZ Artykuł czytany: 8693 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00089635

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting