KONKURS FIZYCZNY, VII EDYCJA 2020

 
przeznaczony dla uczniów klas siódmych, ósmych szkół podstawowych z  południowo - wschodniej  części  regionu  lubelskiego   obejmującej  powiaty:  krasnostawski, zamojski, biłgorajski, chełmski, tomaszowski, hrubieszowski.  
 


       
 ORGANIZATOR

________________________


________________________

 FUNDATORZY NAGRÓD
  • Dziekan Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie
  • Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizyczne
  • Wójt Gminy Nielisz
  • GKRPA w Nieliszu
  • Bank Spółdzielczy w Nieliszu z/s w Stawie Naokowskim
  • Firma FAM
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu
  • Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu


________________________

00016421


 
Edycja 2019
 
Edycja 2019 2019-05-28; Autor: Mirosław Kuduk
 

W poniedziałek, 27 maja 2019r. odbył się finał VI edycji konkurs DOŚWIADCZ FIZYKI organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie.

Głównym celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania fizyką wśród młodzieży klas siódmych, ósmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Do konkursu 61 uczniów zgłosiło 90 doświadczeń,  z 24 szkół z południowo - wschodniej części regionu lubelskiego.
Do finału zakwalifikowano 26 doświadczeń, przygotowanych przez 23 uczniów  z 14 szkół.

Uczniowie swoje doświadczenia zaprezentowali przed komisją, uczestnikami i publicznością w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu.

Tradycyjnie, wykonanie i prezentację doświadczeń oceniali:
  •  dr Waldemar Berej - Kierownik Pracowni Dydaktyki Fizyki UMCS (przewodniczący),
  • dr Małgorzata Wirtel - Pracowni Dydaktyki Fizyki UMCS
  •  Marek Budziński - pracownik Instytutu Fizyki UMCS
  •  Leszek Bober - Dyrektor, nauczyciel fizyki Zespołu Szkół nr I w Tomaszowie Lubelskim,
  • Andrzej Mazurkiewicz - nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu.
Komisja konkursowa oceniła przygotowane doświadczenia i wystąpienia uczniów następująco: 

I Miejsce
Kula antygrawitacyjna.
Doświadczenie przygotowała: Marlena Mazur,  
ze Szkoły Podstawowej w Sułowie.
Nauczycie fizyki: Mariola Wanat
II Miejsce
Budowa i działanie silnika elektrycznego zasilanego prądem stałym
Doświadczenie przygotował: Miłosz Maślak,    
ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Tomaszowie Lubelskim.
Nauczyciel fizyki: Urszula Kobiałka
III Miejsce
Jedna ręka pokonuje cztery
Doświadczenie przygotowała: Julia Skałecka,
ze Szkoły Podstawowej w Żdanowie.
Nauczyciel fizyki: Mirosław Kuduk
IV Miejsce
Silnik Stirlinga   
Doświadczenie przygotował: Siek Jakub,    
ze Szkoły Podstawowej w Żdanowie.
Nauczyciel fizyki: Mirosław Kuduk
V Miejsce
Biegający spinacz   
Doświadczenie przygotował: Paweł Buczak,
ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie.
Nauczyciel fizyki: Joanna Stelmaszczuk
VI Miejsce
Badanie ruchu elektronów w silnym polu magnetycznym
Doświadczenie przygotował: Tymon Kalbarczyk,
z Zespołu Szkół w Kornelówce. Szkoła Podstawowa w Cześnikach
Nauczyciel fizyki: Joanna Kułacz
VII Miejsce
Pojedynek balonów
Doświadczenie przygotował: Łukasz Podoba,
ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim.
Nauczyciel fizyki: Urszula Kobiałka
Wyróżnienie otrzymali:
  • Aleksandra Soboń za doświadczenie: Model elektrofiltru
    ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojc
  • Daniel  Ziemba za doświadczenie: Siła akcji i reakcji
    ze Szkoły Podstawowej w Żdanowie
    Anna
    Skrzypik
    za doświadczenie: Swobodne spadanie ciał
    ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu
  • Małka Olga za doświadczenie: Badamy gęstość cieczy
    ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim
  • Maciej Kiesz  za doświadczenie: Czy każda kula się toczy?
    ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju
  • Wiktoria Kłos za doświadczenie: Magiczne ciecze
    ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach
  • Zofia Gnieciak   za doświadczenie: Niewidzialność
    ze Szkoły Podstawowej w Michalowie
    Maksymilian
    Pęk za doświadczenie: Telegraf - transmisja sygnału na odległość.
    ze Szkoły Podstawowej w Żdanowie
  • Julia Daniewska za doświadczenie: Podnośnik hydrauliczny.
    ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie
  • Adam Albiniak za doświadczenie:  Prasa hydrauliczna
    z Publicznej Szkoły Podstawowej im. 9 Pułku Piechoty Legionów AK w Białopolu
    Ernest
    Gaca za doświadczenie:  Silnik elektryczny.   
    z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej
  • Andrzej  Kurp za doświadczenia: Silnik Stirlinga oraz Żarówka
    ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy
  • Magdalena  Malinowska za doświadczenie: Skacząca magma
    ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach
  • Bartłomiej Sobań za doświadczenie: Jak szybko uzyskać lód?
    ze Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu
  • Adam Albiniak   za doświadczenie:  Karuzela
    z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Białopolu
  • Malwina Nawrocka za doświadczenie: Niezwykłe właściwości magnetyczne żurawiny
    ze Szkoły Podstawowej w Michalowie
  • Diana  Smorga  za doświadczenie:  Akcja i reakcja
    z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. 

Fundatorom nagród dziękujemy, wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!




WSTECZ Artykuł czytany: 10264 razy
 

 

Mirosław Kuduk © 2015
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...