KONKURS FIZYCZNY EDYCJA 2019

 
przeznaczony dla uczniów klasy siódmej, ósmej szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych
z  południowo - wschodniej  części  regionu  lubelskiego
obejmującej  powiaty:  krasnostawski, zamojski, biłgorajski, chełmski, tomaszowski, hrubieszowski.  
 


       
 ORGANIZATOR
  • Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu
  • Pracownia Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS  w Lublinie

________________________


________________________

00015947


 
Edycja 2016
 
Edycja 2016 2016-06-10; Autor: Mirosław Kuduk
 

           Konkurs DOŚWIADCZ FIZYKI był organizowany przez Publiczne Gimnazjum w Rudniku we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS  w Lublinie.
Uczniowie zgłaszali samodzielnie przygotowane doświadczenia fizyczne, które można wykonać za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku lub urządzeń i zestawów zbudowanych prostymi metodami.
W roku 2016 zgłoszonych zostało 35 doświadczeń z 9 szkół z  południowo - wschodniej  części  regionu  lubelskiego.
Do finału zostało zakwalifikowanych 21 doświadczeń, które zaprezentowano przed komisją, uczestnikami i publicznością 10 czerwca 2016r w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Rudniku.

Doświadczenia oceniali:
  • dr Waldemar Berej - pracownik dydaktyczny Instytutu Fizyki UMCS,
  • dr Małgorzata Wiertel - pracownik dydaktyczny Instytutu Fizyki UMCS.
  • mgr Andrzej Mazurkiewicz - nauczyciel fizyki w ILO w Zamościu,
  • mgr Anna Prokop - nauczyciel fizyki w Publicznym Gimnazjum w Rudniku,

Zdaniem Komisji tegoroczne doświadczenia były bardzo ciekawe i wybór najlepszych bardzo trudny.

  WYNIKI KONKURSU
DOŚWIADCZ FIZYKI 2016

  • Kidała Kacper ; Gimnazjum nr 6 w Chełmie
    Wysokie napięcie z recyklingu- Generator Van de Graaffa
    Dział: Elektryczność; WYNIK: I miejsce
  • Lis Tomasz ; Gimnazjum nr 6 w Chełmie
    Łączenie szeregowe i równoległe
    Dział: Elektryczność;  WYNIK: II miejsce
  • Szubartowski Marcel ; Gimnazjum nr 6 w Chełmie
    Działanie turbiny wiatrowej
    Dział: Elektryczność; WYNIK: III miejsce
  • Kolano Klaudia ; I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu
    Magiczna rękawiczka
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: wyróżnienie
  • Baj Łukasz ; Zespół Szkół Publicznych im.Żołnierzy Września 1939r. w Majdanie Górnym ;
    Skacząca fasolka
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: wyróżnienie
  • Panas Katarzyna ; Publiczne Gimnazjum w Rudnku;
    Głośnik
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: wyróżnienie
  • Kapturkiewicz Cezary ; Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim
    Łódź odrzutowa.
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: wyróżnienie
  • Szewczyk Katarzyna ; Publiczne Gimnazjum w Rudnku;
    Turbina słoneczna
    Dział: Inne; WYNIK: wyróżnienie
  • Wal Marcin ; Publiczne Gimnazjum im. Agaty Mróz w Średniem Dużem
    Złudzenia optyczne
    Dział: Optyka; WYNIK: wyróżnienie
  • Mazurek Magdalena ; Publiczne Gimnazjum w Rudnku
    Bezwładność ciał
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Stołpiak Julia Stołpiak ; Gimnazjum nr 6 w Chełmie
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Mróz Agnieszka ; Gimnazjum w Gorzkowie
    Drgające piłeczki
    Dział: Drgania i fale; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Szewczyk Katarzyna ; Publiczne Gimnazjum w Rudnku
    Efekt Tyndalla
    Dział: Optyka; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Kolano Klaudia ; I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu
    Emisja promieniowania cieplnego
    Dział: Drgania i fale; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Szałata Patrycja ; Publiczne Gimnazjum w Rudnku
    Emisja promieniowania cieplnego.
    Dział: Inne; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Kostrubała Daniel ; Publiczne Gimnazjum im. Agaty Mróz w Średniem Dużem
    Ładowarka z zapalniczek
    Dział: Elektryczność; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Mazepa Konrad ; Publiczne Gimnazjum im. Agaty Mróz w Średniem Dużem
    Mikrofon z ołówka
    Dział: Elektryczność; WYNIK doświadczenie finałowe
  • Szykuła Bartłomiej ; Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim
    Młyn świetlny.
    Dział: Inne; WYNIK:  doświadczenie finałowe
  • Kolano Klaudia ; I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu
    Nurek Kartezjusza
    Dział: Ruch i siły; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Kostrubała Daniel ; Publiczne Gimnazjum im. Agaty Mróz w Średniem Dużem
    Wkładka do buta z ładowarką
    Dział: Elektryczność; WYNIK: doświadczenie finałowe
  • Kapturkiewicz Cezary ; Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim
    Zaczarowana nitka.
    Dział: Właściwości materii; WYNIK: doświadczenie finałowe

Wszyscy uczestnicy dostali nagrody i upominki.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu, komisji za ocenę doświadczeń oraz sponsorom i organizatorom, dzięki którym odbył się kolejny konkurs w 2016 roku.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok!

Organizatorzy

WSTECZ Artykuł czytany: 246268 razy
 

 

Mirosław Kuduk © 2015
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...