KONKURS FIZYCZNY, VI EDYCJA 2019

 
przeznaczony dla uczniów klas siódmych, ósmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych
z  południowo - wschodniej  części  regionu  lubelskiego
obejmującej  powiaty:  krasnostawski, zamojski, biłgorajski, chełmski, tomaszowski, hrubieszowski.  
 


       
 ORGANIZATOR

________________________


________________________

 FUNDATORZY NAGRÓD
  • Dziekan Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie
  • Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizyczne
  • Wójt Gminy Nielisz
  • GKRPA w Nieliszu
  • Bank Spółdzielczy w Nieliszu z/s w Stawie Naokowskim
  • Firma FAM
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu
  • Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu


________________________

00016400


Archiwalne doświadczenia finałowe
KONKURS DOŚWIADCZFIZYKI Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu

 

Drgania i fale

  • 1. Doświadczenie Wahadło Foucault  
    (Nr 240/2018 - Rawiak Faustyna )
     
     
  • 2. Drgające piłeczki  
    (Nr 151/2016 - Mróz Agnieszka )
     
     
  • 3. Emisja promieniowania cieplnego  
    (Nr 163/2016 - Kolano Klaudia )
     
     
  • 4. Grające kieliszki  
    (Nr 142/2015 - Konofał Kacper )
     
     
  • 5. Karuzela Helmholtza  
    (Nr 266/2018 - Mazurek Kacper - I miejse w 2018 roku   )
     
     
  • 6. Muzyka okiem Fizyka  
    (Nr 33/2015 - Kolano Klaudia - wyróżnienie w 2015 roku   )
     
     
  • 7. Rezonans  
    (Nr 214/2017 - Krawczyńska Karolina - IV miejse w 2017 roku   )
     
     
  • 8. Zastosowanie fali elektromagnetycznej w komunikacji  
    (Nr 32/2015 - Wasąg Szymon )
     
     

Elektryczność

  • 9. BUDOWA I DZIAŁANIE SILNIKA ELEKTRYCZNEGO ZASILANEGO PRĄDEM STAŁYM  
    (Nr 368/2019 - MAŚLAK MIŁOSZ - II miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 10. Cewka Tesli  
    (Nr 253/2018 - Rataj Piotr - wyróżnienie w 2018 roku   )
     
     
  • 11. Działanie maszyny elektrostatycznej  
    (Nr 78/2015 - Kidała Kacper - I miejse w 2015 roku   )
     
     
  • 12. Działanie turbiny wiatrowej  
    (Nr 147/2016 - Szubartowski Marcel - III miejse w 2016 roku   )
     
     
  • 13. Generator Van de Graaffa  
    (Nr 268/2018 - Typiak Karol - II miejse w 2018 roku   )
     
     
  • 14. Głośnik plazmowy: plazma i jej niezwykłe właściwości  
    (Nr 185/2017 - Kidała Kacper - I miejse w 2017 roku   )
     
     
  • 15. Ładowarka z zapalniczek  
    (Nr 168/2016 - Kostrubała Daniel )
     
     
  • 16. Łączenie szeregowe i równoległe  
    (Nr 148/2016 - Lis Tomasz - II miejse w 2016 roku   )
     
     
  • 17. Mikrofon z ołówka  
    (Nr 169/2016 - Mazepa Konrad )
     
     
  • 18. Model elektrofiltru  
    (Nr 376/2019 - Soboń Aleksandra )
     
     
  • 19. Model silnika elektrycznego  
    (Nr 229/2017 - Szewczyk Magdalena )
     
     
  • 20. Silnik elektryczny  
    (Nr 291/2019 - Gaca Ernest )
     
     
  • 21. Silnik elektryczny  
    (Nr 226/2017 - Panas Katarzyna - wyróżnienie w 2017 roku   )
     
     
  • 22. Telegraf - transmisja sygnału na odległość.  
    (Nr 351/2019 - Pęk Maksymilian )
     
     
  • 23. Uciekające kulki  
    (Nr 270/2018 - Bartoszczyk Weronika - wyróżnienie w 2018 roku   )
     
     
  • 24. Wkładka do buta z ładowarką  
    (Nr 167/2016 - Kostrubała Daniel )
     
     
  • 25. Wysokie napięcie z recyklingu- Generator Van de Graaffa  
    (Nr 146/2016 - Kidała Kacper - I miejse w 2016 roku   )
     
     
  • 26. Żarówka  
    (Nr 324/2019 - Kurp Andrzej )
     
     
  • 27. Żarówka z grafitu w słoiku.  
    (Nr 66/2015 - Sobiński Piotr - III miejse w 2015 roku   )
     
     

Inne

  • 28. Absorbcja promieniowania  
    (Nr 252/2018 - Misiarz Paulina - III miejse w 2018 roku   )
     
     
  • 29. Armata na piłeczki do tenisa stołowego  
    (Nr 233/2018 - Kubaj Radosław )
     
     
  • 30. Cofanie kolorów w czasie  
    (Nr 190/2017 - Świderek Michał - wyróżnienie w 2017 roku   )
     
     
  • 31. Domowy głośnik  
    (Nr 269/2018 - Grzyb Katarzyna - VI miejse w 2018 roku   )
     
     
  • 32. Emisja promieniowania cieplnego.  
    (Nr 175/2016 - Szałata Patrycja )
     
     
  • 33. Karuzela  
    (Nr 314/2019 - Albiniak Adam )
     
     
  • 34. Młyn świetlny.  
    (Nr 159/2016 - Szykuła Bartłomiej )
     
     
  • 35. Pojedynek balonów  
    (Nr 374/2019 - Podoba Łukasz - VII miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 36. Silnik pulsacyjny  
    (Nr 261/2018 - Kłus Dagmara )
     
     
  • 37. Tornado w butelce.  
    (Nr 281/2018 - Buczkowska Ewa - IV miejse w 2018 roku   )
     
     
  • 38. Turbina słoneczna  
    (Nr 180/2016 - Szewczyk Katarzyna - wyróżnienie w 2016 roku   )
     
     
  • 39. Wahajaca sie świeca.  
    (Nr 278/2018 - Ferenc Jakub - wyróżnienie w 2018 roku   )
     
     

Magnetyzm

  • 40. Badanie ruchu elektronów w silnym polu magnetycznym  
    (Nr 302/2019 - Kalbarczyk Tymon - VI miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 41. Biegający spinacz  
    (Nr 333/2019 - Buczak Paweł - V miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 42. Niezwykłe właściwości magnetyczne żurawiny  
    (Nr 346/2019 - Nawrocka Malwina )
     
     

Optyka

  • 43. Efekt Tyndalla  
    (Nr 181/2016 - Szewczyk Katarzyna )
     
     
  • 44. Hologram i holografia  
    (Nr 244/2018 - Kłos Wiktoria )
     
     
  • 45. Jak zaobserwować efekt Tyndalla?  
    (Nr 243/2018 - Jarosz Jakub )
     
     
  • 46. Laserowy mikroskop  
    (Nr 127/2015 - Kozyra Patryk - V miejse w 2015 roku   )
     
     
  • 47. Niewidzialność  
    (Nr 335/2019 - Gnieciak Zofia )
     
     
  • 48. Wodny światłowód  
    (Nr 271/2018 - Skrzypik Anna )
     
     
  • 49. Wyznaczanie prędkości światła  
    (Nr 215/2017 - Pańczyk Aleksandra - wyróżnienie w 2017 roku   )
     
     
  • 50. Złudzenia optyczne  
    (Nr 170/2016 - Wal Marcin - wyróżnienie w 2016 roku   )
     
     
  • 51. Znikająca butelka  
    (Nr 194/2017 - Pałka Błażej - wyróżnienie w 2017 roku   )
     
     

Praca, moc, energia

  • 52. Absorpcja czyli pochłanianie energii promieniowania  
    (Nr 59/2015 - Szewczyk Joanna - wyróżnienie w 2015 roku   )
     
     
  • 53. Cyrkulacja w kominie  
    (Nr 55/2015 - Szewczyk Magdalena )
     
     
  • 54. Doświadczenie Joulea  
    (Nr 224/2017 - Mazurek Kacper )
     
     
  • 55. EMISJA PROMIENIOWANIA CIEPLNEGO  
    (Nr 77/2015 - Falicki Bartłomiej )
     
     
  • 56. Maszyna Goldberga  
    (Nr 189/2017 - Tatys Katarzyna )
     
     
  • 57. Rozszerzalność termiczna ciał stałych  
    (Nr 58/2015 - Szewczyk Katarzyna )
     
     
  • 58. Silnik Stirlinga  
    (Nr 321/2019 - Kurp Andrzej )
     
     
  • 59. Silnik Stirlinga  
    (Nr 325/2019 - Siek Jakub - IV miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 60. Turbina wiatrowa  
    (Nr 241/2018 - Kulanin Martyna )
     
     
  • 61. Układ hamulcowy  
    (Nr 97/2015 - Sobieszczuk Kamil )
     
     

Ruch i siły

  • 62. Skacząca fasolka  
    (Nr 152/2016 - Baj Łukasz - wyróżnienie w 2016 roku   )
     
     
  • 63. Akcja i reakcja  
    (Nr 304/2019 - Smorga Diana )
     
     
  • 64. Badanie siły wyporu powietrza  
    (Nr 218/2017 - Bartoszczyk Weronika - III miejse w 2017 roku   )
     
     
  • 65. Badanie wytrzymałości balonów.  
    (Nr 274/2018 - Siemko Dawid )
     
     
  • 66. Balonowa karuzela  
    (Nr 192/2017 - Pałka Błażej )
     
     
  • 67. Balonowe koło  
    (Nr 196/2017 - Umińska Martyna )
     
     
  • 68. Bezwładność ciał  
    (Nr 176/2016 - Mazurek Magdalena )
     
     
  • 69. Czy każda kula się toczy?  
    (Nr 320/2019 - Kiesz Maciej )
     
     
  • 70. Czy mozna stanąć na surowych jajkach?  
    (Nr 149/2016 - Stołpiak Julia Stołpiak )
     
     
  • 71. Głośnik  
    (Nr 177/2016 - Panas Katarzyna - wyróżnienie w 2016 roku   )
     
     
  • 72. Jedna ręka pokonuje cztery  
    (Nr 347/2019 - Skałecka Julia - III miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 73. Kula antygrawitacyjna  
    (Nr 353/2019 - Mazur Marlena - I miejse w 2019 roku   )
     
     
  • 74. Łódź odrzutowa.  
    (Nr 156/2016 - Kapturkiewicz Cezary - wyróżnienie w 2016 roku   )
     
     
  • 75. Magiczna rękawiczka  
    (Nr 164/2016 - Kolano Klaudia - wyróżnienie w 2016 roku   )
     
     
  • 76. Napięcie powierzchiowe  
    (Nr 257/2018 - Popielec Mateusz - V miejse w 2018 roku   )
     
     
  • 77. Nie odbijająca się piłka  
    (Nr 222/2017 - Mazurek Kacper - II miejse w 2017 roku   )
     
     
  • 78. Nurek Kartezjusza  
    (Nr 165/2016 - Kolano Klaudia )
     
     
  • 79. Nurkujące jajo.  
    (Nr 284/2018 - Luty Patryk )
     
     
  • 80. Ogień na huśtawce  
    (Nr 204/2017 - Misiarz Paulina - V miejse w 2017 roku   )
     
     
  • 81. Podnośnik hydrauliczny  
    (Nr 298/2019 - Daniewska Julia )
     
     
  • 82. Prasa hydrauliczna  
    (Nr 313/2019 - Albiniak Adam )
     
     
  • 83. Przyssawka z płyty pilśniowej  
    (Nr 275/2018 - Bożek Adrian )
     
     
  • 84. Rakieta  
    (Nr 126/2015 - Gruszka Mateusz )
     
     
  • 85. Ruch jednostajny przyspieszony na równi pochyłej  
    (Nr 187/2017 - Olifirowicz Julia - wyróżnienie w 2017 roku   )
     
     
  • 86. Siła akcji i reakcji  
    (Nr 336/2019 - Ziemba Daniel )
     
     
  • 87. Skaczące piłki  
    (Nr 89/2015 - Urbaniak Aleksandra )
     
     
  • 88. Swobodne spadanie ciał  
    (Nr 375/2019 - Skrzypik Anna )
     
     
  • 89. Sztuczne dłonie  
    (Nr 140/2015 - Kostrubała Daniel - IV miejse w 2015 roku   )
     
     
  • 90. Wpływ oporu powietrza na ruch - czemu rolkarze jeżdżą w peletonach?  
    (Nr 35/2015 - Jarczak Kacper - II miejse w 2015 roku   )
     
     

Właściwości materii

  • 91. Badamy gęstość cieczy  
    (Nr 364/2019 - Małka Olga )
     
     
  • 92. Bańki olbrzymy  
    (Nr 14/2015 - Domański Łukasz )
     
     
  • 93. Dawid i Goliat wersja balonowa  
    (Nr 9/2015 - Chmiel Tomasz )
     
     
  • 94. Demonstrowanie ciśnienia w płucach na modelu  
    (Nr 74/2015 - Głaz Michał )
     
     
  • 95. Gdzie jest sadza? - napięcie powierzchniowe  
    (Nr 258/2018 - Gnieciak Zofia - wyróżnienie w 2018 roku   )
     
     
  • 96. Jak szybko uzyskać lód?  
    (Nr 378/2019 - Sobań Bartłomiej )
     
     
  • 97. Jak uzyskać lód w 30 sekund ?  
    (Nr 207/2017 - Słoma Kamila )
     
     
  • 98. Magiczne ciecze  
    (Nr 297/2019 - Kłos Wiktoria )
     
     
  • 99. Naczynie z papieru do gotowania  
    (Nr 259/2018 - Gnieciak Zofia )
     
     
  • 100. Nietypowe bańki  
    (Nr 121/2015 - Mróz Weronika )
     
     
  • 101. Silnik odrzutowy  
    (Nr 242/2018 - Pietruczyk Patrycja )
     
     
  • 102. Skacząca magma  
    (Nr 359/2019 - Malinowska Magdalena )
     
     
  • 103. Termometr Galileusza  
    (Nr 136/2015 - Mazepa Konrad )
     
     
  • 104. Zaczarowana nitka.  
    (Nr 157/2016 - Kapturkiewicz Cezary )
     
     

 

Mirosław Kuduk © 2015
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...